Jak przedłużyć czas opalania

Ważne jest, aby przed wyjazdem na wakacje zwrócić uwagę na stan swojej skóry, zwłaszcza jeśli zamierzasz opalać się na plaży. Jak przygotować skórę do opalania, aby efekt trwał jak najdłużej?

Przygotowanie skóry na słońce powinno rozpocząć się tuż przed wakacjami. Skóra powinna być dobrze nawilżona i wolna od zrogowaciałych cząstek. Dlatego należy regularnie złuszczać skórę, aby później opalenizna nie zniknęła wraz z martwym naskórkiem.

Nie oznacza to, że peeling skóry można wykonać tylko zimą. Dotyczy to tylko peelingów do twarzy. Okresowo usuwaj warstwy skóry głębiej i oczywiście podczas wakacji na plaży wygładzaj skórę specjalnymi kosmetykami. Jednak po wielu godzinach nasłonecznienia używaj łagodnych peelingów i usuwaj szorstki środek ścierny, taki jak sól, który może podrażniać skórę. Wolisz cukier, mieloną kawę lub drobną mąkę kukurydzianą.

Najważniejsze jest oczywiście regularne opalanie. Następnie należy nasmarować skórę kremem z filtrami. Powtarzaj aplikację kremu na plaży co dwie do trzech godzin, a nawet częściej, jeśli pływasz w morzu lub w basenie.

Jeśli zaniedbasz swój sprzęt ochronny, narażasz się na ryzyko raka skóry lub poparzenia słonecznego. To nie tylko boli. Zignorowanie ochrony może spowodować nieodwracalne uszkodzenie skóry wraz z oparzeniami słonecznymi.

Po opalaniu ważne jest, aby dobrze nawilżyć skórę balsamem i upewnić się, że nie wysycha. Unikaj wanien z hydromasażem lub pryszniców. Ogranicz spożycie alkoholu lub mniej pal, co również bardzo wysusza skórę. Pamiętaj, aby pić dużo wody i jeść owoce.

Balsamy w postaci bronzerów mogą być doskonałą opcją do opalania. Co prawda działają nieco łagodniej niż opalanie na słońcu czy w solarium, ale nie są groźne. Bronzery mogą czasem pozostawiać nieestetyczne smugi na skórze, dlatego szukaj produktów z drobinkami złota, które pięknie podkreślą opaleniznę. A żeby rozweselić siebie i swojego mężczyznę, zabierz ze sobą na wakacje homme chanel, perfumy słynnej firmy Chanel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 + 29 =