Wrażliwa skóra wymaga delikatnej pielęgnacji

Niezależnie od tego, czy masz wrażliwą skórę, nie jesteś sam. Już około 50 proc. Mieszkańców naszego kraju zgadza się z tym stwierdzeniem. Wśród nich jest więcej kobiet niż mężczyzn. Wrażliwa jest z reguły delikatna, bardzo cienka skóra do trzydziestki.

Wrażliwa skóra jest bardzo trudna w pielęgnacji. Każde Twoje działanie pielęgnacyjne i stosowane kosmetyki mogą niestety go nie wzmocnić, ale wywołać „histeryczną” reakcję.

Picie kawy zwiększa podrażnienie

Nie tylko dlatego, że kawa prowadzi do odwodnienia i wysuszenia skóry. Kawa wypłukuje magnez z organizmu, więc skóra staje się podatna na różnego rodzaju stany zapalne.

Letni krem ​​do opalania

W okresie letnim konieczne jest nałożenie na skórę kremu przeciwsłonecznego i zastąpienie jej bazy BB lub CC. Wrażliwa skóra ceni minimalizm. Im mniej makijażu na skórze, tym lepiej. Dlatego idealnym rozwiązaniem są kremy BB lub CK do skóry wrażliwej, które łagodzą i chronią przed promieniowaniem UV.

Używaj peelingu z umiarem

Delikatna skóra jest dość wrażliwa na wszelkiego rodzaju peelingi. Ponadto złuszczanie faktycznie usuwa substancje, które są przechowywane głęboko w porach skóry, powodując podrażnienia. Lepiej zastąpić je masażem twarzy. Modelujący masaż twarzy co 10-14 dni pomoże wzmocnić mięśnie. Bardzo ważne jest również codzienne usuwanie makijażu.

Unikaj błyszczącego makijażu

Makijaż nabłyszczający zawiera mikrocząsteczki, takie jak sproszkowane perły czy złoty pył, które zanieczyszczają skórę i zapobiegają przedostawaniu się powietrza do porów. Może to spowodować stan zapalny.

Kwas migdałowy wzmacnia skórę

Chociaż zasadniczo wrażliwa skóra nie lubi kwasu, migdały są wyjątkiem. Kwas migdałowy ma duże cząsteczki i nie wnika zbyt szybko i głęboko w skórę. Zapewnia delikatne oczyszczenie i nawilżenie. Kwas migdałowy ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
17 × 9 =